Reklama wideo na YouTube to, w naturalny sposób, idealne narzędzie do promocji filmów i wszystkiego co związane z kinem. Działania dla klienta oparliśmy na reklamie wideo możliwej do pominięcia po 5 sekundach. Jest to najmniej inwazyjny format wideo, a dodatkowo każdy pozyskany widz jest więcej wart dla klienta, ponieważ nie został przymuszony do obejrzenia reklamy, a sam zdecydował się jej nie pomijać.

Pierwsze kampanie wideo dla kanału KinoSwiatPL prowadziliśmy jeszcze w 2013 roku. Na kanale promowane są zwiastuny filmów wprowadzanych na ekrany kin w Polsce.

Od roku 2013 trochę czasu minęło i według raportu MUSE za kwiecień 2016 Kanał KinoSwiatPL był liderem w liczbie wyświetleń w kategorii „Kina i dystrybutorzy filmowi” na polskim YouTube.

 

Reklama YouTube- Raport MUSE

Reklama YouTube – Raport MUSE

Kanał osiągnął ponad dwukrotną przewagę nad następnym w kolejności.

Wartym odnotowania jest też fakt osiągnięcia niespełna 100 milionów wyświetleń kanału, co również stawia KinoSwiatPL na pozycji zdecydowanego lidera. To właśnie dzięki prowadzonej przez nas usłudze reklam na YouTube, aż 7 prezentowanych przez Kino Świat materiałów wideo znalazło się na liście 10 najczęściej oglądanych filmów opublikowanych przez polskich dystrybutorów filmowych. Profil może poszczycić się także zgromadzeniem największej liczby subskrybentów w serwisie, znacznie przewyższając pod tym względem konkurencyjne firmy z branży działające na rodzimym rynku. W ciągu ostatnich 6 lat kanał zgromadził aż 40 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy na co dzień obserwują nowości oferowane przez Kino Świat.

raport2

Reklama na YouTube – Raport MUSE

Kanał KinoSwiatPL wyróżnia się na tle innych pod względem liczby interakcji. Od 2010 roku profil odnotował prawie czterokrotnie więcej polubień i komentarzy wyświetlanych filmów wyprodukowanych przez dystrybutora. Zwiększone zainteresowanie obsługiwanym przez nas kanałem jest doskonałym potwierdzeniem profesjonalizmu prowadzonych przez nas kampanii!

Cały raport autorstwa MUSE znajduje się na stronie yourmuse.io.

Sprawdź też referencje Kino Świat w związku z kampanią wideo na YouTube -> Referencje